Elektrostymulacja

    Elektrostymulacja to jedna z najskuteczniejszych metod walki z nadwagą i skuteczny sposób modelowania sylwetki. Żadna inna metoda nie przyczynia się tak szybko i efektywnie do utraty kilogramów i redukcji obwodów ciała.

    Dzięki temu chudnięcie, modelowanie sylwetki następuje odpowiednio szybciej. Takie ćwiczenie nie różni się od tradycyjnego. Wywołuje te same reakcje: przyczynia się do wzmocnienia mięśni, stymuluje rozkład tłuszczu, wzmaga produkcję kolagenu, likwiduje zwiotczenia, zwiększa metabolizm, usprawnia przemianę materii.

    60-minutowa stymulacja mięśni odpowiada 6 – 8 godzinnemu wysiłkowi fizycznemu. Gimnastyka powoduje wzmocnienie mięśni i spalanie nagromadzonego tłuszczu. Posłużmy się przykładem: mięśnie brzucha mogą przy udziale aparatu wykonać 1200 ruchów na godzinę. Ile uda nam się wykonać w tym czasie skłonów?

 

Modelowanie i wzmacnianie mięśni

 

    Zabieg polecany wszystkim pragnącym wzmocnić swoje mięśnie. Umożliwia uformowanie nowych włókien mięśniowych, bądź powiększenie już istniejących. Efekt zabiegów jest podobny do ćwiczeń przy użyciu ciężarków, z tą jednak zaletą, że podczas zabiegu możemy ćwiczyć jednocześnie np. mięśnie rąk, klatki piersiowej i brzuch.

 

 

Zalety:

  • odbudowa napięcia mięśniowego po kontuzji lub operacji,
  • zwiększenie siły mięśniowej w sporcie i rehabilitacji,
  • przywrócenie właściwych proporcji włókien mięśniowych.

  

 

  Budowa i wzmacnianie mięśni u mężczyzn

  • Wiele partii mięśniowych nie jest pobudzanych nawet w najbardziej aktywnych formach sportu. EMS przynosi korzyści dla wszystkich partii mięśniowych. Efektywnie rozwija również te mięśnie, które szybko męczą się podczas normalnego wysiłku fizycznego.
  • Mężczyźni pragnący budować swoje ciało mogą uzupełnić swój trening siłowy właśnie o elektrostymulację w celu zmaksymalizowania pracy mięśni tym samym ich wzrostu.
  • Elektrostymulacja w połączeniu z treningiem siłowym, zwiększa siłę mięśni poprzez ich lepsze ukrwienie.
  • Podczas skurczu dostarczane są do mięśni substancje odżywcze, niezbędne do wzrostu mięśni. W czasie rozkurczu usuwane są natomiast wszystkie zbędne substancje.

    Dzięki elektrostymulacji można zapobiec niektórym urazom, na przykład skręceniu stawu skokowego, poprzez wzmocnienie pewnych mięśni -w tym wypadku mięśnia strzałkowego.

Bez obciążenia stawów i serca

    Mięsień nie jest w stanie odróżnić impulsu pochodzącego z mózgu od impulsu pochodzącego z elektrostymulatora, dzięki czemu poprzez specjalny dobór parametrów impulsu można zmusić go do określonej pracy i uzyskać bardzo różnorodne efekty pracy mięśnia, w szczególności odpowiadające różnym formom zaawansowanego treningu sportowego, bez nadmiernego uczucia zmęczenia i bez nadwyrężania ścięgien.

Elektrostymulacja dla sportowców

    Elektrostymulacja jest rodzajem terapii wykorzystującej różne właściwości prądu elektrycznego oddziałującego na organizm ludzki, którego funkcjonowanie opiera się przecież w dużym stopniu na zjawiskach elektrycznych. Wśród sportowców elektrostymulacja ma bardzo szerokie zastosowanie. Elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa odpowiada za odbudowę i wzmacnianie mięśni głównie w okresie przerwy po odniesionych kontuzjach, ale także jako metoda uzupełniająca normalny trening sportowy. EMS oddziałuje na nerwy motoryczne i wymusza pracę określonych grup mięśniowych bez obciążania ścięgien i stawów. Stymulacja EMS posiada również działanie rozluźniające i relaksujące.